Książki dla dzieci

Książki dla dzieci w nowoczesnej formie

Książki cyfrowe stały się bardziej popularne wraz z rozwojem technologii i jak można ich używać na różne sposoby w różnych grupach wiekowych. Książki to świetny sposób na rozwijanie wyobraźni dziecka, ale mogą też być trudnym zakupem.

Wybierz odpowiednią książkę dla dziecka

Znalezienie odpowiedniej książki dla Twojego dziecka nie zawsze jest łatwe, gdy masz tak wiele możliwości. Dzięki temu przewodnikowi pomożemy Ci znaleźć odpowiednie książki dla Twoich dzieci w zależności od ich wieku i zainteresowań.

Powszechnym błędem jest przekonanie, że dzieci nie lubią książek. To jednak nieprawda. Potrzebują tylko odpowiedniej książki dla dzieci (gdzie kupić) w odpowiednim formacie, odpowiadającej ich wiekowi i zainteresowaniom.

Książki dla 2-latka: Te książki to świetny sposób na wprowadzenie dziecka w świat czytania. Niektóre z tych książek są o zwierzętach, inne o liczbach i kolorach, a jeszcze inne o literach i dźwiękach.

Książki dla 3-latków: Książki dla 3-latków są bardziej złożone niż te dla 2-latków, ponieważ teraz będą w stanie samodzielnie je czytać. W tych książkach znajdziesz wiele historii z akcją, przygodą, tajemnicą i napięciem, a także możliwości uczenia się, takich jak liczenie lub nauka pisowni.

Książki dla 4-latków: Książki dla 4-latków będą w stanie poradzić sobie z jeszcze bardziej złożonymi historiami z postaciami, których uczucia i emocje zmieniają się w czasie. W tych historiach znajdziesz również pojęcia matematyczne, takie jak liczenie pieniędzy.

Książki to świetny sposób na pomoc dziecku w nauce

A czytanie to świetny sposób na rozwijanie umiejętności językowych i wyobraźni dziecka. Ale co powinieneś z nim przeczytać?

1) Bardzo głodna gąsienica Erica Carle

2) Gdzie są dzikie stworzenia Maurice Sendak

3) Kot w kapeluszu autorstwa dr Seussa

4) Zgadnij, jak bardzo cię kocham autorstwa Sama McBratney

5) Niedźwiedź brunatny, niedźwiedź brunatny, co widzisz? autor: Eric Carle

6) Goodnight Moon autorstwa Margaret Wise Brown

7) Jeśli dasz myszce ciastko autorstwa Laury Joffe Numeroff i Felicji Bond

8) Laura Joffe Numeroff, Laura Joffe Numeroff